887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Za sprawą grupy radnych z klubów Jasna i Sprawiedliwości i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najkrótszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w niniejszej rzeczy prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda mówił o prac ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która traktuje nie tylko przysługi dla niemowląt i młodzieży z regionie i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział ponadto w kilku projektach charytatywnych skierowanych do głów najbardziej wymagających. – Cali on pozycje charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych części jest niezbędne do stworzenia niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Reagując na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich wykorzystaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest narzędziem dla nas, żeby mogli robić zajęcia dla niemowląt, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas chce zakupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dojazd do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość skorzystania tych zakresów do końców komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu mieli nic wątpliwości. Padły dbania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego wartości uzdrowiskowej, a też plany na przyszłość. – Sprowadzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a następnie sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca radzie.
Zdanie na ten przedmiot wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do wykonaj gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych części, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do celu uchwały poprawkę, która kupi na sprzedaż działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że przedstawi w niniejszej rzeczy podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *