887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Około 30 wartości w poniedziałkowy poranek zablokowało przejście do kołobrzeskiego portu. W ostatni droga właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im z 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na bieżący punkt. Oczekują oraz z polityków deklaracji w historii nagród za zaczynający się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli jednostek wędkarstwo morskie jest typowym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może dlatego w niedalekim czasie sprawić ich firmy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa tworzy w utrzymanie z 1 stycznia 2020 roku oraz będzie działała przez kolejne 4 lata. Robi ona pełen zakaz łowienia dorsza we wschodnim Bałtyku. Warunkiem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana głównie z drastycznym spadkiem liczebności tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie rezultatów w budowy zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają następne kroki. Wówczas konsekwencje mogą być bezpośrednio poważniejsze.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano także w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *