887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

Dokładnie 5 razy tyle co dotychczas, zapłacą ci, jacy nie segregują śmieci. Stawka za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najkrótszą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w jakim władze miasta proponują zmianę cen „za śmieci”. Tworzy się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na specjalnie zorganizowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki opłat za odbiór śmieci. Najważniejszym warunkiem są, zdaniem urzędników, wprowadzane przez rząd, coraz wyższe koszty powiązane z tzw. „mieniem ze medium”. Jak uczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w aktualnym roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny zawierać koszty systemu. Jeżeli więc te koszty rosną, muszą wzrastać i stawki za odbiór odpadów.

Luksusem bronienie się natomiast niesegregowanie śmieci. Cena za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. Ale takie podwyżki są być często wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w ogóle możliwości czerpania z takiej możliwości, oraz brak segregacji zacznie łączyć się z dużo wysokimi karami finansowymi.

To drugie podwyżki, które pragną nas z drugiego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, jest teraz gotowy projekt ustawy o podwyżkach za wypoczynek w dziedzinach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać i wyższe opłaty za energię elektryczną i cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *