887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

10.995.926,83 zł będzie kosztować przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na okresie od pętli autobusowej na drogi Grzybowskiej do przejścia z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w współczesnej propozycji podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, a przy osiedlu Bałtyk natomiast w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze innym uwzględnieniem zmiany i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja ma i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Ważna i chodnik oddzielone są z siebie oznakowaniem gładkim i niskim poboczem, rowem oraz pasem zieleni od będącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i mimo zatok autobusowych zaprojektowano miejscu z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze materiałów Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Razem ze trudnym wnioskiem, przebudowa będzie stopniowa i podejmie się w roku 2019,a przeprowadzi w roku 2021. Generalnym wykonawcą działalności będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z systemem całkowity termin oddania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu następnego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *