887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

Turystyka Wałcz

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Turystyka Wałcz

Turystyka - szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

W ostatnich dwóch dekadach wyraźnie zmieniły się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się dużo bardzo zwolenników turystyki aktywnej, którzy odwiedzają miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal zajmują się dużym powodzeniem, ale zajmuje to ponad jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy przynajmniej na Suwalszczyźnie lub w okolicach Mrągowa. Wzrosła też część osób poszukujących mniej popularnych osobliwości, ukrytych w dalszych zakątkach Polski.

Turystyka Golczewo

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców kursu było przeprowadzenie go mniej zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w jedno otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze znajdują się i interesujące zabytki.

Szlak ma około 1800 km i uruchamia się w Elblągu. Wiedzie wtedy na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i popularnymi mostami w Stańczykach.

Dalej są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Publiczny i piękne Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Wchodząc do Białegostoku jedna z jego nitek przechodzi w charakterze Łomży. Dalej na odległości przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Golczewo

Co kilkadziesiąt kilometrów na torze Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie właśnie wzdłuż granicy

Nie właśnie wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Nierzadko są to po prostu granice województw, gdzie nie zlokalizujemy na ogół dużych miast. Przykładami potrafi być Wielkopolska i Łódzkie.

Jeszcze do pomieszczeń mniej zatłoczonych, jednak za to bardzo malowniczych zaliczyć można Kaszuby i okolice północnej Odry.

Większość z nas podejmując się w góry nosi na nauce Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o wiele bardziej estetyczne są Sudety. Bieszczady też nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez pełny rok oczekują na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych zamków na Toru Orlich Gniazd, wydobywający się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co najmniej kilkanaście, choćby w Starsi lub Pilicy.

Turystyka Golczewo

Warto przecież cierpieć na pomocy powiedzenie, że „pod latarnią jest stale najciemniej” i wybrać się czasem w ziemie wielkich metropolii. Tam jeszcze mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Golczewo

Zachęcamy do odwiedzin serwisu angażującego się inwestowaniem w podłogę na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *