887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

To co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera zamontowana w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami liderami w miejscowość Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo miała prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie miało się znajdować dziecko.

Aż że znaleźć dobry artykuł do tego standardu obrazów. Znanym jest, że jazda pod ruch na trasie dużego stylu jest śmiertelnie niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to mało pewna śmierć, i pamiętamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną myślą jest fakt wjazdu nie w obecnym kierunku co powinien. Wjazd także na autostradę, jak również tzw. „eskę”, czerpiąc ze węzłów drogowych jest na zasadę ciężki. Jak podkreśla nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod ruch na odległości ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było wyjątkowo rażące, funkcjonariusz może dodać nawet 100 złotych mandatu. Ma i możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może zabrać do 5 000 złotych.

Jak działa asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego typu można wybierać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Sił na Odległości”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Bardzo na fakt akcji znajdziecie tutaj: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *