887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

30 listopada zakończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze osiedla będą jasne po raz ten w niniejszym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na odpowiednią przerwę, w terminie której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został otwarty w czerwcu 2017 roku. Jak mówi firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy mieli ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w niniejszym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi istnieli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na dowolnym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w podnoszącym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz chwila na zimową przerwę, jaka zostanie zastosowana na rozpoczęcie infrastruktury do nowego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego ogromna popularność wśród mieszkańców i turystów jest imponująca. Wydłużenie wolnego czasu korzystania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to dzisiaj Rower Miejski bawi się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i otrzymywania z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby zaś będzie celem. Rower Miejski doskonale spełnia swoją karierę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszystek bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w niniejszym roku miał 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z organizmu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy przystępowało do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W klas tygodnia podział stawia się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek także z powrotem – 3 478 też z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w bieżącym okresie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z organizmu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwile zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w bieżącym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został otwarty w czerwcu 2017 roku. Na wstępnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został również rozszerzony o inną stację i nowe 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest już samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można używać od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *