887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Radny Dobra i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na naszym wyglądu Fb wiedzę o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, odpowiedzialność za obecny poziom rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak pisze samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zawarte i następnie będzie rozwiązane” – taką daną dał na naszym wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez to 4 lata nie był trzymany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Jak się dowiedzieliśmy ze centrów dopuszczonych do nowego obozu władzy wszystko było skłonne z mojej własnej decyzji spotkania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona kilka dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było szybko potrzebne. Za żadne korzyści wcale nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to odbierają a nie mają mi za złe”.

Do historii zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na element jego wykonania z klubu Dobra i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w przesłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w celu ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w pełni:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, iż nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na element jego wykonania z klubu radnych Dobra i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które odbyło się w maju br., nie brał startu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w istocie uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do kraju sierpnia 2019 (spotkania przeprowadzały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było zespolone spośród jego wyjściem z lokalu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” zaistniał w maju br., a sesja absolutoryjna odbyła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego mowie w celu ochrony mojego prawego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK oddał się do Centra o wsparcie finansowe prowadzonej przez siebie działalności. Jednak z koncentracje na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały odbywać się z zachowaniem stosownych procedur. Wszelkie propozycje ze części Miasta, w tym takie jak ewentualnego zakup publikacji organizowanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z odpowiednią odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był ciekawy jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z koncentracje na obowiązujące przepisy oddać nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z użyciem na cztery regionalne uwagi nie mogła stać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z użyciem na konkretne wskazywania na sytuację miasta a jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W wielu miastach w Polsce PTTK organizuje różne pytania i kupuje w niniejszy sposób materiały z budżetu – na produkcję zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie udogodnienie w sumie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *