887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

O północy Polska przywróciła kontrole na całych granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Własny nie będą mogli wpływać cudzoziemcy. Na ten moment kontrolę graniczną wprowadzono więcej w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w profesjonalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie tylko w skierowanych do tego zajęciach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie możliwości będzie dodatkowe tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni a na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie rządzona przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie odpowiednio do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w związku z działaniem poważnego ryzyka dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie organizować zadania przy wykorzystaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o inne zasoby kadrowe również we obcowaniu z Policją i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co więc określa w działalności dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby będące stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na polem RP; cudzoziemcy będący prawo do pracy na polem RP tj. cudzoziemcy prawi do pisania pozycji na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający prawo na pozycję, pozwolenie na pozycję sezonową, oświadczenie o powierzeniu pisania pracy cudzoziemcowi na polem RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na przyjazd na polem RP, w trybie opisanym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *