887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

Klimatyzatory postojowe Gryfino

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Klimatyzatory postojowe Gryfino

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często rozumiemy jak kierowcy, cierpiąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg ten jest zgubny oraz ze względów finansowych i pewnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Świdwin

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróże jest znanym zachowaniem, z którego trudno uciec, to korzystanie z niej w trakcie postoju nie jest szybko wskazane. Marnujemy paliwo i wykorzystujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne jest ostatnie, że ułatwia on bezpieczeństwo książki i zapewnia, że kierowca oraz ładunek trafią na siedzenie w pełnie.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na targu możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa raczej na bliskiej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zleceniem jest obniżenie temperatury i zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są pomieszczone w jednej obudowie łączonej z reguły na dachu kabiny samochodu albo na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, łączy się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest silnikiem elektrycznym natomiast w razie potrzebie chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest i urządzone w schemat, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może robić automatycznie lub możemy nią prowadzić za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Polanów

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu modniejszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w zespół została wprowadzona woda. Jest ona dokładnie schładzana, oraz ważną cechą tego modelu klimatyzatorów jest ostatnie, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a tylko obniżają panującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa włożona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi nader długa, ponieważ pewnie on ograniczyć temperaturę powietrza panującą we tle pojazdu nawet o sto procent w układzie do temperatury na zewnątrz. Ale ze względu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie działa w suchym klimacie. Także jak w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią cechą jest ograniczony pobór prądu niezbędny do właściwego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Polanów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *