887 332 665
napisz sms o treści WNIOSEK n nr 7393

Duże zmiany w Gminie Rymań

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to główne założenia rewitalizacji przestrzeni publicznych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na założone zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski wyda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w obecnej rzeczy podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z salą wiejską i wyposażenie budynków w mebel i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a ponadto oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura wykonywać będzie lokalnej społeczności do formy zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych i da bardziej atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, np. na gorącym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na prawie 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, zapisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w klasie fizycznej, ekonomicznej i społecznej ubogich grupie i obszarów miejskich i wiejskich”.

– Leki na wdrożenie żyć są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych stanowisk w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Dawno to cel zmian w Starninie – mimo pozytywnej opinie – nie mógł użyć z uwag UE ze powodu na wybranie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego ciężko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *